18 listopada br. w Urzędzie Miasta Zakopane odbyło się spotkanie poświęcone twórczości  Jana Izydora Sztaudyngera – polskiemu poecie, fraszkopisarzowi, dramatopisarzowi, satyrykowi. Swoją obecnością zaszczyciła to wydarzenie Pani Joanna Staszak, Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta  Zakopane. W imieniu rodziny Jana Sztaudyngera przybyła  Pani Aleksandra Byrczek, sekretarz Stowarzyszenia Fraszka Jana Sztaudyngera. Należy przypomnieć, że  Pani Anna Sztaudynger-Kaliszewicz, córka poety jest założycielką Podhalańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zakopane, a było to w 1992, funkcję prezesa pełniła do 2007r. W tym roku przypada 115 rocznica urodzin poety. PUTW wybrało i zrealizował ten projekt jako priorytet w 2019r. Dokładne informacje o życiu i twórczości, oraz prezentację zdjęciową  Jana Sztaudyngera przygotowała Pani Elżbieta Kyc, dyr Biblioteki Pedagogicznej w Zakopanem, a przedstawiła je Pani Katarzyna Pietrzyk, aktorka Teatru ST. Witkacego w Zakopanem. Pani Katarzyna Pietrzyk przygotowała i opracowała ciekawą prezentację wierszy i fraszek z recytatorkami. Studentki   biorące udział w tym wydarzeniu podziękowały Pani Elżbiecie Kyc, za skrupulatne i dociekliwe przygotowanie materiałów dotyczących życia i twórczości Jana Sztaudyngera. Podziękowania przypadły również Pani Katarzynie Pietrzyk, za profesjonalne prowadzenie warsztatów recytatorskich, za cierpliwość i wyrozumiałość oraz za nieustanne dowartościowanie studentki recytatorki. To była przyjemność z Paniami współpracować. I tak ten projekt został przedstawiony przez Podhalański Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zakopanem. Wiersze i fraszki recytowały studentki PUTW: Helena Watycha, Genia Weron, Teresa Sieciechowicz, Helena Duda, Małgorzata Łukasiewicz, Jolanta Szreder,  Grażyna Krueger, Aleksandra Stechman, Zofia Moniczewska, Małgorzata Morawetz-Gordon.

Dzięki życzliwości Urzędu Miasta Zakopane, który udostępnia PUTW salę obrad w każdy poniedziałek Uniwersytet mógł zrealizować ten projekt właśnie w tej sali. Bardzo dziękujemy władzom Miasta Zakopanego.

Na zakończenie spotkania prezes PUTW Małgorzata Morawetz-Gordon  podziękowała przybyłym studentom PUTW i sympatykom uniwersytetu za liczne przybycie.