Zakopane wprowadza środki ostrożności dla mieszkańców i turystów w zw. z koronawirusem

Wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe organizowane przez Miasto Zakopane i jednostki miejskie w terminie do końca kwietnia 2020 r. zostają odwołane.

Burmistrz Miasta Zakopane zwraca się z apelem do wszystkich organizatorów o zastosowanie takich samych środków ostrożności i odwołanie wydarzeń oraz spotkań zaplanowanych w najbliższym terminie.

Zamknięte dla odwiedzających zostają następujące instytucje: Miejska Biblioteka Publiczna, Miejska Galeria Sztuki, Centrum Twórczości Rodzimej w willi Czerwony Dwór, Centra Informacji Turystycznej (działać będzie telefoniczna obsługa ruchu turystycznego pod numerem  18 201 20 04), Zakopiańskie Centrum Edukacji oraz Aqua Park Zakopane.

Zamknięte zostają miejskie place zabaw, boiska i zewnętrzne siłownie.

Apelujemy także o niekorzystanie z otwartych obiektów sportowych.

MIESZKAŃCY I PRZEDSIĘBIORCY

Apelujemy do wszystkich Mieszkańców i Przedsiębiorców o włączenie się we wszystkie działania prewencyjne prowadzone na terenie miasta oraz przestrzeganie zaleceń wszystkich służb.

Zwracamy się z prośbą o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi pomocy, tak by nasi sąsiedzi, znajomi i bliscy nie zostali sami w obliczu trudnej dla wszystkich sytuacji.