dscf5786

17 października 2016 r. o godz.11,00 w Sali Obrad Urzędu Miasta w Zakopanem odbyło się uroczyste Jubileuszowe  otwarcie Roku Akademickiego. Chór PUTW pod dyrekcją Mirosławy Lubowicz  po raz 25 piąty odśpiewał “Gaudeamus” oraz “Wiliję”do słów Adama Mickiewicza i “Pieśni”Jana Kasprowicza. Przybyłych studentów PUTW oraz gości przywitała prezes Anna Lakwaj oraz wiceprezes Teresa Sieciechowicz. Ciepłe słowa przywiozła dla Podhalańskiego Uniwersytetu wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Krystyna Jurczewska-Płońska. Głos zabrała wiceburmistrz Zakopanego p. Agnieszka Nowak-Gąsienica gratulując  dotychczasowych osiągnięć Stowarzyszenia PUTW i życząc seniorom dalszych sukcesów. Odczytany został list gratulacyjny starosty tatrzańskiego p.Piotra Bąka.Przewodniczący Rady Miasta Zakopanego p. Grzegorz Jóźkiewicz skierował słowa uznania dla seniorów PUTW. Na inaugurację zostały zaproszone pierwsze członkinie i założycielki Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Jedna z pierwszych słuchaczek PUTW Maria Matejska na tę uroczystą okoliczność napisała wiersz, który przeczytała. Był to też czas na podsumowanie dotychczasowych działań i osiągnięć.  Atmosfera tej uroczystości była podniosła, ale i bardzo radosna.Miło było widzieć uśmiechnięte twarze seniorów.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że Podhalański Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi Jubileusz 25-lecia. Stowarzyszenie celebrować go  będzie przez cały rok akademicki 2016/2017. Gratulacje.

O godz.  17,00 w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. Heleny Modrzejewskiej  Teatr Drugi Brzeg z Krakowa wystawił spektakl “Poznaj siebie Hiobie”. Autorem scenariusza i reżyserem sztuki jest Inka Dowlasz. Wystąpili: Michał Siudek, Andrzej Róg. Oprawę muzyczną na akordeonie wykonał Jacek Hołubowski.

Z informacji Teatru Drugi Brzeg:

Księga Hioba należy do skarbów naszej kultury. Rozbrzmiewają w niej słowa starych jak świat zmagań człowieka z Niepojętym. Hiob utracił wszystko, co stanowiło treść i wartość jego życia: rodzinę, pozycję społeczną, majątek, zdrowie. Pozostał mu jedynie przyjaciel i Wielki Winowajca – Bóg. Hiob przymuszony okolicznościami staje twarzą w twarz nie tylko z cierpieniem ale i z samym sobą. Hiob, jego przyjaciel i my…”

Spektakl był mocnym przeżyciem ale i zdumiewająco refleksyjny….

Spektakl zrealizowany przy wsparciu z budżetu Województwa Małopolskiego.